Викка

Wicca - заснована на природі релігія, поширена в різних країнах у всьому світі. Вона була відновлена і популяризована в 1954 Джеральдом Гарднером. Традиція яку він нібито відродив є осучасненою версією старої релігії чаклунства, яке існувало в секреті сотні років, в основному походить від древніх язичницьких містерій Старої Європи.

Нинішня "Вікка" отримала назву "Жива релігійна традиція", вона зберегла традиції ще з доінквізиційних часів.

Магія - це природний атрибут вікка, вона дуже тісно пов'язана із сприйняття світу і життям наших предків.

Магія віккан - це не тільки обряди, ритуали і заклинання. Ми вважаємо, що всі чари природи навколо нас. Це може бути сильний вітер, що розвиває наше волосся, і ми відчуваємо, ніби крила за спиною розпускаються, це може бути прекрасний красивий світанок, весілля - день благословенного союзу, квітка під небом, сяйво Місяця і Сонце, народження дитини, що розпустилася неначе квітка. Для нас часто достатньо знати про сили усередині і навколо нас.

В сучасній Wicca є набір традицій які мають незначні та все ж відмінності в вірі, ритуалах, і практиці. Багато традицій Wicca залишаються закритими і вимагають, щоб члени були ініційовані.

Вікка не є догматичною та "кам'яною" релігією. В ній немає жорсткої ортодоксальності віри і методів практики. Є основні поняття і основа традиції та все одно вони досить вільно розвиваються з часом. Більшість знань по вікка відкриті, та є елемент традиція "таїна", тобто частина все одно залишається потаємною.

Як прийнято вважати посвяченими в Гарднерінську традицію, Wicca - це різноманітність чаклунства (відьмовства), заснованого на релігійних і чарівних поняттях.

Багато віккан, хоч і не всі, називають себе Язичниками. Загалом часто представники вікка одночасно зрівнюють для себе поняття віккан, язичник, відьма.

Вікка вірить у жіноче божественне начало на додаток, а іноді і замість, до поширеного зображення Бога в чоловічому образі. Відьми вимовляють заклинання, які вони називають "магіка" - літера "к" має вказувати на відмежування їх від ілюзіоністів.

Божества Wicca сприймаються як втілення життєвої сили в природі. Богиня і Бог бачаться як певна основа світу і цей баланс бачиться в природі. Вони іноді відображаються в символічній формі як Сонце і Місяць, і від її місячних асоціацій Богиня стає Потрійною Богинею з аспектами "Дівчини", "Матері" і "Старої". Деякі віккани сприймають Богиню, яка вагітну берегиню, з тих пір, як вона містить і замислює в собі бога. Бог - ознака життя і натхнення в її межах, одночасно її чоловік-коханець і її дитина. Це відбивається в традиційній структурі зібрань ковена. У деяких традиціях, виключно феміністичний світогляд, наприклад в Діанічній Вікка, де Богиня бачиться як повнота світу, і Богу іноді взагалі не поклоняються.

Проекція Богині і Бога частіш за все проявляється в тілах Жриці і Жреця. Це є основною метою ритуалу Опускання Місяця (або Опускання Сонця), за допомогою чого до Богині звертаються, щоб вона спустилася в тіло Жриці (або Бог в Жреця), щоб проводити божественні магічні містерії.

4 класичні елементи - ключова особливість світогляду віккан. Ми бачимо як більшість форм виражає в собі якийсь з чотирьох елементів - Земля, Повітря, Вогонь і Вода - або декілька в комбінації. Також присутній п'ятий, що є квінтесенцією, яка поєднує, елемент під назвою Дух (ефір, що також зветься Акаша). Символічно п'ять елементів відображають в вигляді Священної Пентаграми (символ Вікка).

Є ще також багато різних особливостей вікка, різноманіття вік канських ритуалів, містерій та атрибутики.

В Україні представництвом вікка є ковен (община) "Благословенні Тіні".